1 haftalık gebelik nasıl anlaşılır? Bulantı ve kusma hamileliğin ilk haftası görülmeye başlar. Olağan bir hamilelik belirtisidir. Anne adaylarının bir çoğu, hamileliğin ilk haftalarında genellikle sabah bulantı şikayeti ile uyanırlar. Gün içerisin de bulantı hissi zamanla azalır. Bu belirtiler ise hamileliğin ilk haftaların da görülen tipik durumlardır. Bazı anne adaylarında ise bulantının yanında kusma hissi de görülmektedir. Adet döneminin gecikmesi gibi durumlar da bulantı ve kusma şikayetlerinin baş göstermesi akıllara gebelik şüphesi gelmektedir.

Üreme organında artan akıntı durumunda yine hamileliğin ilk haftalarında ortaya çıkan olaylardan bir tanesidir. Hormonal değişkenliklerin baş gösterdiği hamileliğin ilk hafta evresinde akıntının artması doğal bir gelişmedir. Bahsedilen akıntı artışı durumu hamileliğin son haftalarına kadar devam etmekte ve anne adaylarını rahatsız edici bir durum haline gelmektedir. Böylelikle 1 haftalık gebelik nasıl anlaşılır sorusunun cevabı kafamızda yavaşça şekillenmeye başlamaktadır.

Hamileliğin Meydana Getireceği Değişiklikler

Hamileliğin ilk haftasında yeni bir yaşam tarzının sizlere vereceği farklı deneyimler yaşıyor olacaksınız. Kendinizi buna hazırlamanız gerekiyor. İlk haftada bebek rahim de oluşacağından dolayı az da olsa kanama yaşayabilirsiniz. Korkulacak bir durumun olmadığını belirtmekle beraber kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Ayrıca göğüs ölçülerinizin büyümeye başlaması hamileliğin göstergelerinden bir tanesidir. Hamileliğin ilk haftalarında yaşayacağınız ani ruh değişiklikleri eşinizle aranızda sorun yaratmamalıdır. Çünkü bu tamamen hormonlarınıza bağlı bir değişikliktir. Böyle durumlar da gayet mantıklı ve sağduyulu bir şekilde olaylara yaklaşmalısınız. Hamilelik süresince idrara çıkma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Sürekli tuvalete çıkma ihtiyacı size yorucu gelebilir fakat normal bir gelişmedir. Hamileliğin son anlarına kadar bu ihtiyacınız devam edecektir.

Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Hamileliğin ilk haftalarında yaşanan değişikliklerden ziyade öncesin de aile olma düşüncesi ve buna adım atmak büyür bir erdem gerektirir. Hamilelikle gelişen ve devam eden endişeler çok yaygın bir durum olmasa da bebeklerin dünyaya gelmesi sonucu son bulmaktadır. Anne adayları hamilelik öncesi alışkın olduğu kötü olarak görülen bağımlılıklarından kurtulmalıdır. Her şey den önce insan sağlığının önemine dikkatinizi çekmek istiyoruz. Kullanılmakta olan sigara, alkol ve asitli içeceklerden vazgeçilmelidir. Düzenli beslenme alışkanlıkları edinilmeli ve bebeğin ihtiyaç duyduğu besinlere ağırlık verilmelidir. Hamileliğin ilk haftalarından itibaren hekiminize giderek bir yol çizelgesi hazırlamalısınız. Gerekli yardımları alarak çıkılan bu kutsal yol da hekim danışmanlığıyla birlikte sağlıklı bir hayat sürdürmeye başlanılmalıdır.